19. Multifunkční sportovní hala KAPKA resort Vsetín

Ceny:
nominace na titul v soutěži Stavba roku 2023
Soutěže: Stavba roku 2023
Zkráceně: Multifunkční sportovní hala KAPKA resort Vsetín
Ulice: Lhota u Vsetína 307
Město: Vsetín
Kraj: Zlínský
Počet hlasů: 437

Popis objektu:

Multifunkční sportovní centrum KAPKA resort ve Lhotě u Vsetína zahrnuje rozmanité služby – moderní zimní stadion s celoročním mražením, hotel, restauraci, wellness, posilovnu i různé fyzioterapie. Projekt soukromého investora vznikl na podporu mládeže, profesionálních sportovců i široké veřejnosti s cílem vytvořit místo pro pohybové aktivity, trénink, relax i kvalitní gastronomii.

Srdcem multifunkčního sportovního centra je hlavní obdélníková loď s rozměry 65,50 x 36,65 m, jež zahrnuje ledovou plochu s rozměry 61 x 26 m a tribuny pro 189 sedících diváků. Hlavní nosnou konstrukci zastřešení zimního stadionu tvoří prefabrikované železobetonové předpjaté střešní vazníky délky 36 m. Zimní stadion je ze tří stran obklopen dvoupodlažními přístavbami (technické zázemí, zázemí pro hokejisty, hotel, restaurace, fitness) a ze severní strany je k němu připojen jednopodlažní přístavek, v němž je umístěno wellness.

Objekt je realizován jako prefabrikovaný skelet opláštěný PIR panely s předsazenou provětrávanou fasádou a lamelovým systémem Ruukki dovezeným z Estonska. V době výstavby se jednalo o vůbec první realizaci v České republice, při které se použil tento typ fasády.

K objektu náleží i zpevněné plochy a komunikace včetně sta parkovacích míst pro klienty resortu a šesti parkovacích stání pro nabíjení elektromobilů. V exteriérové části bylo vybudováno multifunkční sportovní hřiště o ploše 1 000m2 se speciálním kazetovým povrchem pro in-line a další sporty.

Typologický druh stavby:
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: AS project CZ s.r.o.
Projektant: AS project CZ s.r.o.
Dodavatel: PSG Construction a.s.
Přihlašovatel: PSG Construction a.s.
Investor: KOTRLA a.s.
Plány:
Další soubory:
Články: