23. MOLO Lipno Residence

Soutěže: Stavba roku 2022
Zkráceně: MOLO Lipno Residence
Ulice: 48.6400458N, 14.2238178E
Město: Lipno nad Vltavou
Kraj: Jihočeský
Počet hlasů: 337

Popis objektu:

Projekt se nachází na urbanisticky nejdůležitějším místě v obci Lipno nad Vltavou, které přiléhá k hlavní nově vzniklé urbanistické ose, která je tvořena novým molem navazujícím na nově vznikající promenádu. Objekt a dispozice bytů jsou navrženy tak, aby měl maximální počet bytových jednotek přímý výhled na vodní hladinu Lipenské nádrže. Z tohoto důvodu jsou také na fasádě umístěna velká posuvná okna, zajišťující maximální propojení exteriéru s interiérem. Vzhledem k tomu, že se objekt nachází na náročné svažité parcele, architektonický záměr věnoval velkou pozornost výškovému uspořádání a umístění vstupů do jednotlivých sekcí tak, aby došlo k plynulému začlenění objektu do terénu.

Sedmipodlažní objekt má celkem 90 bytových jednotek o velikosti 1kk až 5kk, 135 parkovacích stání v podzemních garáží a 696m2 komerčních ploch.

Jednotlivé apartmány v projektu Molo Lipno Residence jsou navrženy tak, aby splňovaly náročné požadavky klientů a zároveň maximálně využily mimořádného potenciálu unikátního místa Vodní nádrže Lipno a půvabu Jihočeské krajiny.

Typologický druh stavby: Stavby pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, domy pro seniory)
Kategorie:
BIM: Ne
Plány:
Další soubory:
Články: