46. Cyberdog, Praha

Soutěže: Stavba roku 2019
Zkráceně: Cyberdog, Praha
Ulice: Seydlerova 2835/4
Město: Praha 5
Kraj: hl. m. Praha

Popis objektu:

Objekt je umístěn na pěším korzu u stanicemi Nové Butovice a Hůrka před Restaurací Trifot a průchodem do ulice Seydlerova a Ovčí hájek. Hned vedle nového objektu je plastika Davida Černého Trifot. 12 metrů vysoká kráčející plastika z nerezu, kterou tvoří soubor fotoaparátů, představuje vývoj oboru fotografie za poslední desítky let. Součástí celého prostoru je dále Czech Photo Centre - multižánrový umělecký prostor, který je jednou z nejvýznamnějších galerií zaměřených na současnou fotografii v hlavním městě. Galerie je součástí developerského projektu společnosti Trigema SMART, který získal ocenění v soutěži Stavba roku již v minulosti.

Cyberdog je objekt složený ze tří částí, přední část je dvoupodlažní, složená ze dvou nad sebou umístěných objektů, třetí část tvoří zázemí provozu. Objekty svým tvarem připomínají psa, odtud název Cyberdog. Hlavní informační plochu centra představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií, díky níž lze projekci sledovat jak z venkovních, tak i vnitřních prostor. Objekt má celkovou kapacitu přes 40 míst. V přízemí je to zhruba 25 a v prvním patře 20 míst.

Vnější fasádu tvoří nerezové plechy, jež jsou osazeny na ocelovém roštu.

Technologicko-informační centrum Cyberdog určené široké veřejnosti, kde je současně vinárna s robotickou rukou, se poprvé otevřelo v Praze u stanice metra Nové Butovice ve čtvrtek 29. listopadu. Cyberdog je založený na myšlence technologického pokroku 21. století. Uvnitř tvoří Cyberdog veřejný prostor vinárny, včetně robotického pracoviště a vozíkové dráhy.

Typologický druh stavby: Stavby pro kulturu a osvětu (kina, divadla, knihovny, kongresová centra, muzea, koncertní sály, církevní stavby)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: David Černý
Tomáš Císař
Projektant: Black n´Arch s.r.o.
Dodavatel: Trigema a.s.
Přihlašovatel: Trigema a.s.
Investor: Trigema a.s.
Plány:
Další soubory:
Články: