91. Port7 Praha

Soutěže: Stavba roku 2023
Zkráceně: Port7 Praha
Ulice: Holešovice 1637
Město: Praha-Holešovice
Kraj: hl. m. Praha
Počet hlasů: 76

Popis objektu:

Port7 je víceúčelový projekt zahrnující administrativu (office), maloobchodní prostor (retail), volnočasové aktivity (leisure) a gastronomii (food & beverage), který se nachází v Praze 7 Holešovicích. 

Port7 je příkladem konverze roky chátrajícího brownfieldu (bývalé továrny na prefabrikované panel na břehu Vltavy u Trojského mostu) v novou pulsující část hlavního města. Záměrem investora, společnosti Skanska, bylo plně v souladu se snahou městské části Praha 7 revitalizovat břehy Vltavy a zpřístupnit je široké veřejnosti. 

Podle architektonického návrhu studia DAM.architekti vyrostly v rámci projektu Port7 celkem 3 administrativní budovy, které po svém dokončení v březnu 2023 nabízí 35 642 m2 prvotřídních kancelářských a maloobchodních ploch. Mezi jednotlivými budovami vznikla piazzetta Port7, kde budou obchody, restaurace, kavárny, bistra a provozovny drobných služeb.

Součástí projektu je velkorysý téměř dvouhektarový veřejný prostor. Parkově upravená zeleň s promenádou podél řeky bude sloužit k odpočinku, procházkám a setkávání s přáteli. Novou holešovickou náplavku s cyklostezkou, hřištěm a přístavištěm pro malé lodě ocení milovníci nejrůznějších sportů.

 

Typologický druh stavby: Administrativní budovy (kanceláře, banky, úřady)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ano
Autor: Jiří Havrda, Štefan Hora, Richard Szilvássy / DAM architekti
Projektant: AED project a. s.
Dodavatel: Skanska a.s.
Přihlašovatel: Skanska Property Czech Republic s.r.o.
Investor: Skanska Property Czech Republic s.r.o.
Plány:
Další soubory:
Články: