Barrandez vous Praha

Soutěže: Stavba roku 2023
Zkráceně: Barrandez vous Praha
Ulice: Kurandové č.p.1282/Dostalové č.p. 1283
Město: Praha 5 - Barrandov - Hlubočepy
Kraj: hl. m. Praha

Popis objektu:

Ústřední myšlenkou bylo vytvořit nejen kvalitní bydlení, ale také místo pro setkávání.

Místo, kde se moderní architektura setká s přírodou a kde se bude lidem dobře žít.

Místo obklopené zelení, se všemi výhodami života ve městě, vysokým komfortem, výbornou občanskou vybaveností i rychlým dopravním spojením do centra Prahy.

 

Pražský Barrandov je historicky spojován s přírodou a českým filmem. V této lokalitě vznikl nespočet příběhů, nad kterými se nejen ve skutečnosti, ale i před filmovým plátnem tajil dech. Příběhy o životě, přátelství, o lásce a osudových setkáních. A právě ta byla inspirací k vytvoření nového rezidenčního projektu s hravým názvem Barrandez-Vous.

 

Dva bytové domy SEVER a JIH, se 169 byty ve vysokém standardu s terasami a předzahrádkami, obklopují rozlehlý park a zelený svět plný stromů a kvetoucích rostlin. Vyhledávanou lokalitu v blízkosti Prokopského údolí a oblíbených přírodních rezervací, umocňují unikátní výhledy na panorama Prahy i do parku plného zeleně, s několika relaxačními zónami, posezením, dětským hřištěm a přírodním amfiteátrem.

 

Celý projekt Barrandez-Vous reprezentují kvalitní nadčasové a přírodní materiály jak v interiérech a společných prostorách, tak v exteriérech. Všechny bytové jednotky jsou vybaveny velkoformátovými hliníkovými okny s venkovními žaluziemi, dřevěnými podlahami, designovými topnými tělesy, velkoformátovými obklady a dlažbou v koupelnách i kvalitní sanitou. Velkou péči jsme věnovali nejen všem dispozičním řešením, moderním technologiím a podzemním garážím s přípravou pro dobíjecí stanice elektromobilů, ale především zeleni a souvisejícímu hospodaření s vodou, retenčním nádržím a zeleným střechám.

 

Na projektu se podíleli renomovaní architekti Erika a Vladimír Vašutovi s týmem Under-construction architects a Ferdinand Leffler s ateliérem Flera, kteří navrhli nejen originální architektonický koncept, ale především funkční využití prostoru a vytvoření dokonalého domova v harmonii s přírodou.

 

Tým developerské společnosti Top Estates zajišťoval díky vlastnímu systému Construction managementu celou výstavbu až do úspěšného dokončení stavby první etapy v souladu s harmonogramem. Před předáním bytů novým vlastníkům jsme nechali stavbu nezávisle prověřit profesionály ze společnosti Proficheck, kteří posuzují technickou kvalitu nejen bytových jednotek, ale i celé stavby. Rezidenční projekt získal Certifikát kvalitního bydlení, ocenění za architekturu i veřejný prostor a urbanismus.

 

Výstavba byla zahájena v roce 2020 a stavba zkolaudována v roce 2022.

Typologický druh stavby:
Kategorie:
BIM: Ne
Autor: Vladimír Vašut, Erika Vašutová / under construction architects
Projektant: ateliér Habina
Dodavatel: Top Estates Group s.r.o.
Přihlašovatel: Top Estates Group s.r.o.
Investor: Top Estates Group s.r.o.
Plány:
Další soubory:
Články: