59. Erbenova Rezidence Praha 5

Soutěže: Stavba roku 2023
Zkráceně: Erbenova Rezidence Praha 5
Ulice: Mošnova 3380
Město: Praha 5
Kraj: hl. m. Praha
Počet hlasů: 123

Popis objektu:

Jedinečný. Slovo dokonale vystihující každý aspekt projektu. Respekt k okolní zástavbě. Funkčnost. Estetika. To byly tři zásady pro vytvoření jedinečného místa. Výjimečná lokalita na rozmezí blokové zástavby a volně stojících vil. Mimořádně svažitý, jižně orientovaný pozemek na technické hraně zastavitelnosti. A nevšední zadání s klíčovými slovy velkorysost a exkluzivita. Přesto vzniklo synergické propojení v jedinečný celek.

Výsledkem je dům dvou tváří: k výhledu se otvírá vysoká charismatická stěna a její přívětivé terasy sahají po slunci. Směrem do ulice se obracejí umírněné solitéry, reagující na okolní zástavbu. Obojí spojeno střídmým tvaroslovím bez okázalosti a přepychu. Přitom s důrazem na detail, funkčnost a pohodlí.

Šest věží s terasami a střešními zahradami kopíruje jedinečné křivky Strahovského kopce. Celé místo je přirozenou součástí úbočí a mění se v rodinné domy, tak typické pro okolní vilovou čtvrť.

Střechy se stávají zelenými terasami a nabízí velkorysý prostor pro vaše výhledy na celé pražské panorama. Turisté i filmaři cestují přes půl světa, aby viděli ty pyšné věže a malebné štíty střech. Výhled, který vás bude těšit každý den. Bohaté prosklení zaručuje vzdušnost, lehkost a dovedně zvětšuje již tak velkorysé prostory.

Výjimečná stavba nemohla vzniknout bez výjimečného návrhu. Stojí za ním architektonický ateliér ADR Petra Koláře a Aleše Lapky. Interiéry připravil Petr Vacek z ateliéru Expert Architects.

Typologický druh stavby: Stavby pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, domy pro seniory)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: Aleš Lapka, Petr Kolář / ADR
Projektant: Expert Architects
Dodavatel: EBM Construct
Spoluautor: Petr Vacek / Expert Architects
Přihlašovatel: EBM Partner
Investor: EBM Partner
Plány:
Další soubory:
Články: