Pavilon s urgentním příjmem Orlickoústecké nemocnice

Soutěže: Stavba roku 2023
Zkráceně: Pavilon s urgentním příjmem Orlickoústecké nemocnice
Ulice: Čs. armády 1076
Město: Ústí nad Orlicí
Kraj: Pardubický

Popis objektu:

Nový čtyřpodlažní objekt v Orlickoústecké nemocnici centralizuje akutní péči. Moderní pracoviště poskytuje péči pro akutně nemocné a zraněné pacienty, kdy jejich stav vyžaduje provedení diagnostiky a zahájení léčby v co nejkratším čase. Vlastní urgentní příjem obsahuje: příjem pacientů (recepce), ambulance, pracoviště radiodiagnostiky, expektační lůžka, crash room, zákrokový sálek. Péče je pacientům poskytována v nepřetržitém provozu. Dále je v objektu nově vybudováno oddělení ARO a JIP, včetně zázemí pro pacienty a personál a dalšími prostory potřebnými k zajištění chodu tohoto zdravotnického zařízení.

 

Samotná stavba zahrnuje tři nadzemní a jedno podzemní podlaží o celkové užitné ploše 6 182 m2. Situována je v blízkosti stávající budovy chirurgických oborů a operačních sálů, a to s přímou bezbariérovou návazností na tyto provozy a také s návazností do další budov nemocnice. Charakteristickým znakem objektu je prosklená sloupko-příčková fasáda z hliníkových profilů tmavě šedé barvy. Prosklení z čirého nebo smaltovaného skla je kombinováno s předsazenými horizontálními žaluziemi a perforovanými panely z hliníkového plechu.

 

Cílem záměru bylo zlepšení a zefektivnění poskytované péče a vytvoření nemocničního prostředí, které odpovídá současnému století po stránce architektonické i technické.

Typologický druh stavby: Stavby pro zdravotnictví (nemocnice, zdravotní střediska, polikliniky, léčebné lázeňské budovy)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: Klára Steinhauserová, Martin Bukolský
Projektant: Sdružení EP – PAK; Projekční architektonická kancelář
Dodavatel: VCES a.s.
Přihlašovatel: VCES a.s.
Investor: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Plány:
Další soubory:
Články: