77. KVIFF.TV PARK

Soutěže: Stavba roku 2022
Zkráceně: KVIFF.TV PARK
Ulice: Hotel Thermál
Město: Karlovy Vary
Kraj: Karlovarský
Počet hlasů: 24134

Popis objektu:

Stavba byla po dobu Karlovarského filmového festivalu umístěna vedle hotelu Thermal, po ukončení festivalu byla modulová stavba demontována a bude zde opět instalována v následujícím roce u příležitosti konání Karlovarského filmového festivalu.

Zadáním bylo vytvořit modulární stavbu, která bude sloužit jako zázemí návštěvníkům a partnerům filmového festivalu. Náš návrh pavilonu KVIFF.TV Parku vychází z kontextu Karlových Varů jako lázeňského města. Moduly, ze kterého je pavilon vytvořen, jsme postavili na výšku, čímž jsme dosáhli převýšeného kolonádního prostoru. S nadsázkou se tak dá říci, že během filmového festivalu ve městě přibude nová, 6. kolonáda. 

Barevnost a surové zpracování přiznané ocelové konstrukce společně s červeným mobiliářem a výraznými svítidly odkazuje na brutalistní architekturu sousedícího Hotelu Thermal postaveného mezi lety 1967 až 1976 podle návrhu manželů architektů Věry a Vladimíra Machoninových. Našim záměrem bylo vytvořit této výrazné ikoně moderní architektury dočasného sourozence.

Typologický druh stavby:
Kategorie:
BIM: Ne
Plány:
Další soubory:
Články: