31. Muzeum automobilů TATRA Kopřivnice

Soutěže: Stavba roku 2022
Zkráceně: Muzeum automobilů TATRA Kopřivnice
Ulice: Husova 1326/13
Město: Kopřivnice
Kraj: Moravskoslezský
Počet hlasů: 37

Popis objektu:

Komplex budov vcetně objektu c. 290 se nachází v okrajové jihozápadní cásti areálu TATRA TRUCKS a. s. Budova c. 290 byla vybudována v r. 1913. V minulosti tento komplex sloužil pro slévárenskou cinnost, následne jako mechanická obrobna a posledne jako skladovací prostory. Budova byla cca 12 let opuštená, odpojená od veškerých inženýrských sítí s možností vybudování samostatného prístupu mimo areál TATRA TRUCKS a. s. Prostory tohoto komplexu mají dle územního plánu využití obcanské vybavenosti. Samotná budova nese stavební architekturu prumyslového období pocátku 20. století.

Rekonstrukce areálu bývalé předválečné slévárny je příkladem revitalizace nevyužívaného továrního objektu a citlivé rekonstrukce původní industriální architektury. Na tuto architektonickou konverzi navazuje rovněž využití objektu, který poskytuje prostor pro muzejní expozici nákladních automobilů.

Typologický druh stavby: Stavby pro kulturu a osvětu (kina, divadla, knihovny, kongresová centra, muzea, koncertní sály, církevní stavby)
Kategorie:
BIM: Ne
Plány:
Další soubory:
Články: