Aktuality

Známe držitele ZNÁMKY KVALITY – VÝROBEK A TECHNOLOGIE 2021

  

Tisková zpráva Nadace ABF

 

Slavnostní vyhlášení Známky kvality 2021 proběhlo spolu s komorním svátečním koncertem v Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu v pondělí 6.12.2021. Uděleny byly dvě zlaté, dvě stříbrné a jedna bronzová Známka kvality 2021, a také čtyři čestná uznání. Udělování těchto ocenění je významnou prestižní událostí pro celý sektor stavebnictví z pohledu oceňování kvality.

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je právě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu.

Soutěž je vyhlašována již 13. let ve spolupráci s těmito institucemi: 

Asociace inovačního podnikání

Česká komora autorizovanych inženyrů a techniků činných ve výstavbě

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební

Česky svaz stavebních inženyrů

Hospodářská komora ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Odborná rada pro BIM

Sdružení pro vystavbu silnic Praha

Svaz podnikatelů ve stavebnictví

Svaz zkušeben pro vystavbu

 

Posláním programu „Známky kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu“ je hodnocení a propagace známkou oceněných produktů a služeb, které pomůže při rozhodování

stavebníků, projektantů a zhotovitelů staveb jako doporučení při jejich výběru. Důraz je proto kladem nejen na samotnou kvalitu a inovativnost posuzovaných výrobků a technologií, ale i na dokumentaci pro jejich správné použití na stavbě.

Do hodnocení se pod vedením Ing. Petra Kučery ze Svazu zkušeben pro výstavbu také zapojili Ing. Ladislav Bukovský Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Ing. Eva Štejfová, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Roman Pommer, viceprezident Hospodářské komory ČR.

Slavnostního vyhlášení se účastnili přihlášení výrobci i další významné osobnosti ve stavebnictví. Ocenění předávali předseda rady programu architekt Jan Fibiger, náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, ředitel Petr Serafín /MPO/, ředitelka Radka Vladyková /SMO ČR/, technický ředitel Pavel Ševčík /SPS/, dlouholetý předseda ČKAIT Pavel Křeček a člen správní rady Nadace ABF Ladislav Brett. Sváteční atmosféru dokreslila mezzosopranistka Edita Adlerová a kytarové duo Manera.

V roce 2021 bylo hodnoceno celkem 9 přihlášených nových výrobků a technologií.

Uděleny byly dvě zlaté, dvě stříbrné a jedna bronzová Známka kvality 2021, a také čtyři čestná uznání.

Oceněné výrobky – technologie mají právo užívat chráněnou známku „Známka kvality VÝROBEK –TECHNOLOGIE pro stavitelství a architekturu“ v příslušné barvě a s udáním roku jejího udělení. 

 

Zlatá Známka kvality 2021

Baumit StarTrack X1

Baumit StarTrack X1 - lepící kotva je revoluční způsob kotvení tepelné izolace bez nutnosti vrtání nosných, často betonových stěn. Je výsledkem společného vývoje Baumitu a HILTI, který umožňuje nejrychlejší hmoždinkování s jednoduchou manipulací a zvýšenou bezpečností. Inovativní technologie přináší výrazné zvýšení produktivity při montáži izolací.

HELUZ FAMILY 3in1 

Nový variabilní překlad HELUZ FAMILY 3in1 je řešením nad každé okno domu s téměř nulovou spotřebou, kterému kromě jeho překlenutí a vhodnému způsobu řešení izolace nabízí variantní řešení pro umístění předokenní pro léto stínící, pro zimu unikům tepla bránící venkovní technologii: pro uložení schránky se žaluzií, roletou se screenem.

 

Stříbrná Známka kvality 2021

Zateplovací systém Weber therm super

Weber: ETICS Weber therm super je vnější tepelněizolační kompozitní systém zateplení s vysoce efektivním izolantem z polyuretanové pěny. Vzhledem k výrazně nižšímu součiniteli tepelné vodivosti než EPS je vhodný pro nZEB.

Weberfor duoflex 1000 C2TE SI nové lepidlo 4 v 1

Nové lepidlo 4 v 1 weberfor duoflex 1000 je flexibilní lepidlo na obklady a dlažby vhodné i na anhydritové a sádrové podklady, určené na velkoformátové obklady a dlažby a pro dlažby nestandartních rozměrů (15x100 apod.)

 

Bronzová Známka kvality 2021

Skanska Rebetong

Skanska Rebetong je beton z recyklátů místo kameniva. 100% náhrady nedostatkového kameniva je příkladný výrobek pro „cirkulární ekonomiku“. Dopracovaná technologie vytváří podmínky pro široké využití.

 

Čestné uznání Známka kvality 2021

Poriment PS

Českomoravský Beton Poriment PS je litá cementová pěna pro střechy do 8% spádu. Zpracování a položení vrstvy Porimentu PS nevyžaduje složitou techniku a výrazně racionalizuje stavební. Umožňuje realizaci bez pracovních spár.

RCBO3 kombinovaný proudový chránič s jističi 3x1P+N

Hager Electro RCBO3 kombinovaný proudový chránič s jističi 3x1P+N je v ČR unikátní výrobek výrazně zjednodušující elektrické rozvody a jejich jištění a poskytuje úsporu místa díky kompaktnímu provedení.

Pálená taška Tondach V11

Wienerberger, pálená taška Tondach V11 přináší vysoce kvalitní design od studia F.A Porsche. Unikátní elegantní tvar a černé odstíny střechy opravdu vyvolávají pocit „luxusního vozu“.

Baumit MosaikTop

Baumit MosaikTop doplňuje širokou nabídku různých omítek o vhodný materiál pro oblast soklů. Pro ně nabízí potřebné vlastnosti a dekorativní vzhled s možností imitace přírodních kamenů.

Zpět