34. Energeticky aktivní administrativní budova, Nové Město nad Metují

Soutěže: Stavba roku 2019
Zkráceně: Energeticky aktivní administrativní budova, Nové Město nad Metují
Ulice: Náchodská 2106
Město: Nové Město nad Metují
Kraj: Královéhradecký

Popis objektu:

Stavba je ukázkou architektonicky zajímavé stavby, kde se podařilo spojit moderní architekturu s instalací fotovoltaického systému na plášti budovy.

Jedná se o vzorový projekt, který prezentuje smysluplnost provedení energeticky úsporných opatření společně s instalací výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů pro minimalizaci energetické náročnosti budovy.

Společnost ALUFRONT v Novém Městě nad Metují, za přispění evropských fondů vybudovala moderní administrativní objekt, využívající obnovitelné zdroje energie.

Projekt Energetické úspory administrativní budovy společnosti Alufront spojuje obě specializace společnosti v jeden celek a tvoří ukázkový projekt, kde jsou kombinovány systémy opláštění budov a systémy výroby, akumulace a inteligentního řízení ukládání a spotřeby energie v budově.

Přínosem projektu jsou minimální požadavky na dodávku elektrické energie z distribuční sítě. Budova je šetrná k životnímu prostředí a je klasifikovaná jako úsporná. Obálka budovy je klasifikována energetickým štítkem B.

Využití přebytků energie vyrobené v HFVE budovy pro nabíjení elektromobilů přinese firmě Alufront další úsporu nákladů za pohonné hmoty a přispěje ke snížení emisí CO2 v ovzduší.

Typologický druh stavby: Administrativní budovy (kanceláře, banky, úřady)
Kategorie: Rekonstrukce
BIM: Ne
Autor: Vladimír Brož
Projektant: ORGATEX-NÁCHOD s.r.o.
Dodavatel: ABP HOLDING a.s.
Přihlašovatel: ALUFRONT s.r.o.
Investor: ALUFRONT s.r.o.
Plány:
Další soubory:
Články: