30. EDEN Rožnov

Soutěže: Stavba roku 2019
Zkráceně: EDEN Rožnov
Ulice: Písečná
Město: Rožnov pod Radhoštěm
Kraj: Zlínský

Popis objektu:

Projekt Eden Rožnov se nachází v klidné lokalitě Písečná na okraji Rožnova pod Radhoštěm. Jeho okolí je bezprostředně obklopeno zelení s krásným výhledem na okolní beskydskou krajinu, ale i na město Rožnov samotné. Celkově pak umístění projektu využívá sluneční stranu kopce Láz a umožňuje osazení jednotlivých domů tak, aby poskytovaly jak celodenní sluneční svit, tak i možnou ochranu ve stínu, stejně jako výhody příjemného rozptýleného severního světla.

V bezprostřední blízkosti Edenu Rožnov je vše potřebné pro rodinné bydlení. Vzdálenosti od školy, mateřské školy, veřejné dopravy, sportovního vyžití nebo nákupních možností jsou minimální. Jedná se tedy o klidné bydlení v objetí přírody, vybízející k příjemným procházkám a zároveň s pohodlným dosahem všech potřebných zařízení i centra města.

Výstavba vzhledem k výjimečným krajinným hodnotám lokality nepřetěžuje území maximalistickým vytěžením prodejních ploch. V přiměřeně vhodné urbanistické i architektonické formě je patrná snaha o vytvoření přirozeného krajinného rázu, v pozvolné návaznosti na stávající panelovou výstavbu sídliště. Toto zmírnění tvrdé hrany současné hranice města, s volnými vhledy do krajiny, obnovuje konkrétní pocit klasických humen, historicky charakteristického prvku, který je u měst této velikosti obvyklý. Dopravní struktura je pak navržena efektivně a přirozeně využívá nabídky vrstevnic.

V rámci výstavby Edenu Rožnov vzniklo celkem 5 bytových komplexů. Ty mají 3-4 podlaží. Všechny byty jsou zděné a jejich dispozice jsou od 1+kk až po 4+kk.  Součástí každého bytu je buď balkón, venkovní terasa nebo střešní terasa. Samozřejmostí každého bytového komplexu je také případná bezbariérová úprava.

Typologický druh stavby: Stavby pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, domy pro seniory)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: CON CS s.r.o.
Projektant: STUDIO ACHT, spol. s r. o.
Dodavatel: CON CS s.r.o.
Přihlašovatel: CON CS s.r.o.
Investor: EDEN ROŽNOV s.r.o.
Plány:
Další soubory:
Články: