22. Rezidence Park Masarykova - I. etapa, Liberec

Soutěže: Stavba roku 2019
Zkráceně: Rezidence Park Masarykova - I. etapa, Liberec
Ulice: Vítězná 1420/16
Město: Liberec
Kraj: Liberecký

Popis objektu:

Residenční bydlení v blízkosti zahradní vilové čtvrtě Masarykovy třídy je unikátním projektem s ambicí uspokojit i ty nejnáročnější požadavky současného moderního bydlení. Bytové domy jsou citlivě usazeny v prostředí romantického lesoparku a svým měřítkem reagují na charakter zástavby Masarykovy třídy.

Bytový projekt Rezidence Park Masarykova se skládá ze tří etap, první dokončená a zkolaudovaná etapa představuje výstavbu dvou viladomů o šesti a sedmi nadzemních podlažích a krytého parkingu. Po dokončení celý komplex bude tvořit šest viladomů situovaných do exkluzivní lokality liberecké vilové čtvrti Lidové sady, která byla již v minulosti urbanisticky koncipovaná jako zahradní město.

V rámci první etapy bylo dokončeno 43 bytových jednotek ve dvou domech spojených přízemním privátním krytým parkingem. Skladba bytů v objektech je 1+kk, 2+kk, 3+kk, 4+kk, 3+1. Všechny byty jsou již prodány.

Komplex domů je zasazen do malebného údolí Jizerského potoka, který se po dokončení navrátí zpět do travnaté plochy. Součástí realizace je také prostor veřejného parku.

Typologický druh stavby: Stavby pro bydlení (bytové domy, rodinné domy, domy pro seniory)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ne
Autor: Radim Kousal
Tomáš Rudolf
Richard Černý
Jana Jachanová
Projektant: Siadesign Liberec s.r.o.
Dodavatel: SYNER, s.r.o.
Přihlašovatel: SYNER, s.r.o.
Investor: DEVELOP INDUSTRY a.s.