Novostavba Mateřské školy Úsměv v Benešově

Soutěže: Stavba roku 2019
Zkráceně: Novostavba Mateřské školy Úsměv v Benešově
Ulice: Pražského povstání 1711
Město: Benešov
Kraj: Středočeský

Popis objektu:

Jedná se o největší modulární stavbu v Čechách, která byla postavena za rekordních 191 dní včetně demolice původní stavby.

Novostavba školky je navržena jako dvoupodlažní budova, která zabere 905m2. Kapacita je 140 dětí, pro které je připraveno 5 tříd. V ploše úctyhodných 3 661 m2 je pak navržena zahrada s terénními úpravami a herními prvky.

Architektonicky se jedná o dvoupodlažní nepodsklepený objekt s plochou střechou. Jedná se o modulovou stavbu s plnohodnotným opláštěním. Základním principem tohoto opláštění objektu je hravá variace různých odstínů šedých fasádních kazet s provětrávanou mezerou. Vodorovné dominantní prvky fasády tvoří předsazené kastlíky nad okny, které jsou barevně pojaty v několika odstínech. Obvodové stěny jsou řešeny jako sendvičové panely.

Patrová budova školky umožnila naprojektovat a vybudovat rozlehlou zahradu s terénními prvky jako jsou tunely a kopce. Umístěno je zde velké množství herních prvků včetně altánů a domečků. Celý koncept školky i zahrady byl projektován tak, aby splňoval požadavky na polytechnické vzdělávání. Děti si zde nenásilnou formou zažívají zákony fyziky, chemie a dalších přírodovědných věd, což je současným trendem, který rozvíjí v předškolním věku zájem o technické a přírodovědné obory.

 

Typologický druh stavby: Stavby pro vzdělávání, vědu a výzkum (školy, laboratoře, školky)
Kategorie: Novostavba
BIM: Ano
Autor: Milan Mlada
Projektant: AGE project, s.r.o.
Dodavatel: PRADAST, spol. s r.o.
Přihlašovatel: Město Benešov
Investor: Město Benešov
Plány: Zobrazit více plánů
Situace - širší vztahy
Situace
Půdorys 1.NP
Půdorys 2.NP
Řez příčný
Pohledy
Další soubory: Textová část
Články: