Aktuality

Prázdninové ABF výtvarné dílny 2020 pro děti ZŠ začaly v Galerii ABF v Praze

 

Prázdninové výtvarné dílny pro děti ZŠ odstartovaly v úterý 7. července 2020 v Galerii ABF na Václavském náměstí v Praze!


Děti se hned první den seznámily s výstavou a stavbami Stavby roku 2019 a měly možnost namalovat na plátno svůj dům roku.
Potkaly se s architekty Adamem Gebrianem, Marcelou Steinbachovou, Petrem Hájkem a Stanislavem Fialou, kteří se účastnili v prostorách Nadace ABF porotování ARCHITEKT ROKU 2020. Setkání bylo moc milé a inspirativní určitě pro obě strany!

Dále se děti seznámily i s celým Domem ABF, včetně nového ABF filmového studia i jeho činností zaměřenou na stavitelsví, řemesla a architekturu.
Odpoledne pak strávily přípravou konceptu vytvoření modelu části města a začaly pracovat na jeho základních částech.
Tento týden děti ZŠ čeká ještě zajímavá exkurze do unikátních filmových studií v centru Prahy, kde děti uvidí proces natáčení, produkce i dalších navazujících činností spojených s filmem a jeho nároky na stavbu, budou pokračovat na realizaci modelu města a seznámí se tak i s principy urbanismu, a také s řemesly potřebnými pro realizaci staveb. V pátek budou moci děti zrealizovat výstavu své vlastní tvorby během výtvarné dílny a pozvat na ni do Galerie ABF své hosty.

Výtvarné dílny budou probíhat formou těchto příměstských táborů v Nadaci ABF v Praze každý týden celé prázdniny.
Informace o přihláškách a přihlášky najdete zde:
http://www.stavebniakademie.cz/vytvarne_dilny.jsp

Partneři ABF výtvarných dílen jsou MPO, SPS, Hospodářská komora Praha, ČKAIT, Metrostav, Baumit a Českomoravský beton. Všem partnerům moc děkujeme !

Zpět