Aktuality

Slavnostní večer Stavby roku Středočeského kraje 2020 se uskuteční 17.9.2020 v GASKu v Kutné Hoře

 

Stavba roku Středočeského kraje 2020 bude znát vítěze titulu Středočeského kraje dne 17. září 2020 v GASKu v Kutné Hoře.

Letošního klání regionální soutěžní přehlídky se účastní hned 27 staveb Středočeského kraje.

Soutěž vypisuje tradičně Středočeský kraj spolu s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, která soutěž zároveň organizuje, dále s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy, Obcí architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Prestižní soutěž je vypsaná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové.

V letošním ročníku mezi přihlášenými převažují stavby základních škol a mateřských škol v celkovém počtu deseti staveb. V pestré typologické paletě staveb Středočeského kraje také najdete 4 průmyslové a výrobní objekty, celkem 3 kulturní a sakrální stavby, zastoupení zde mají stavby technické i dopravní infrastruktury, stavby pro zdravotnictví, ubytování, služby, sport i rodinné domy.

Přihlášené stavby ve Středočeském kraji má celkem 23 měst a obcí. Po dvou želízcích v ohni mají Dobříš, Kladno, Líbeznice a Sedlčany.

Zpět