Aktuality

STAVBA ROKU 2019 ZNÁ TERMÍNY

 
8.4.2019 RESPEKT, Robert Šimek
strana: 53rubrika: Příloha - Stavba - pel mel
 
AKTUALITY ZE SVĚTA STAVEBNICTVÍ
 
Co se děje ve světě stavebnictví a architektury? Vybrali jsme pro vás nejnovější aktuality z celé České republiky, které odrážejí moderní trendy a mohou být v mnohém inspirací.

Letošní jaro se nese ve znamení pokračování úspěšných projektů. Mnohá města dále rozvíjejí svá centra nebo nejzanedbanější části. Ať už jde o revitalizaci náměstí nebo plán výstavby zcela nové čtvrti. Obecně lze říct, že každá snaha se počítá a dané projekty mají šanci ovlivnit kvalitu života v daných lokalitách na dlouhá desetiletí.
 
 
......... STAVBA ROKU 2019 ZNÁ TERMÍNY:
 
Stavba roku 2019 zná termíny
 
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství vypsala už 27. ročník tradiční prestižní soutěžní přehlídky toho nejlepšího, co se událo ve stavebnictví a architektuře. I v letošním ročníku odborná porota a sbor expertů udělí pět titulů Stavba roku 2019, několik zvláštních cen a jako v předešlých letech bude udělena Cena veřejnosti 2019. Odborná porota věnuje kromě celkového konceptu a architektonického řešení velkou pozornost také použitým technologiím, technickému a materiálovému řešení, nejrůznějším specifickým parametrům a vlastní realizaci stavby, včetně provedení jednotlivých detailů. Přihlásit je možné všechny realizované nové i rekonstruované stavby nejrůznějších typologií, realizace úprav veřejného prostoru, úpravy krajiny, inženýrské a dopravní stavby a další specifická stavební díla dokončená a uvedená do provozu nebo zkolaudovaná nejpozději do konce května letošního roku. Přihlášky jsou otevřené do 10. června 2019. Nominace budou zveřejněny v září a slavnostní vyhlášení proběhne v říjnu v Betlémské kapli v Praze.
 
...........
 
VÍCE  RESPEKT 8. 4. 2019
 
 

Zpět