Aktuality

Sportovní hala Dolní Břežany OHLÉDNUTÍ ZA STAVBOU ROKU 2018

 

Sportovní hala Dolní Břežany získala nominaci na titul a následně i titul STAVBA ROKU 2018 za vytvoření ojedinělého výukového prostoru s nápaditou konstrukcí se zřetelem k přínosu pro aktivní život obce.

Konstrukce železobetonové, půdorysně zakřivené stěny, zastřešená ocelovými prostorovými příhradovými nosníky, obvodový plášť z hliníkových falcovaných šindelů PREFA.

Na místě, jež je dosud okrajem obce, ovšem s jasným rozvojem směrem východním, byla ke škole přistavěna nová „tělocvična“, sportovní hala, která slouží pro celou obec, stala se samozřejmou součástí jejího nedalekého společenského centra. Její měkký tvar a stříbřitý povrch obvodového pláště jí určuje roli výzvy do budoucna. Přitom jasně dává najevo svou společenskou otevřenost. Vnitřek je řešen jednoduše a přehledně – na jedné straně, nad vstupem jsou tribuny pro 250 návštěvníků, na druhé za nápaditou příčkou z ribstolí jsou vstupy do šaten, nad nimi je technické vybavení. Šedobílou barvu podlahy a stropní konstrukce doplňuje teplá barva světlého dřeva.

VÍCE ZDE

Zpět